Dobrých zpráv není nikdy dost – s pozdravem „Ohni Zmar“

Právě si prohlížíte Dobrých zpráv není nikdy dost – s pozdravem „Ohni Zmar“

Rada Zlínského kraje 18. května projednala dotace na rekonstrukce požárních zbrojnic a nákup cisternové stříkačky

Přidělení dotací v celkové výši 2,5 milionu korun pěti obcím a městům na rekonstrukce požárních zbrojnic nebo na nákup cisternové automobilové stříkačky pro dobrovolné hasiče projednala krajská rada a doporučila krajským zastupitelům tyto dotace schválit.

Dotace na rekonstrukce požárních zbrojnic se týkají Babic, Horní Bečvy, Holešova a Koryčan, o dotaci na nákup cisternové automobilové stříkačky si zažádaly Buchlovice.

Ve všech případech jsou dotace navrženy ve výši 500 tisíc korun, zastupitelstvo bude jejich poskytnutí schvalovat na svém zasedání 27. června.

Pro zajímavost přikládám odkaz a fotografie, jak může vypadat moderní hasičská zbrojnice. Tato je z roku 2018 a nachází se v Krásné Studánce v Libereckém kraji.

Sbor dobrovolných hasičů v Krásné Studánce oslavil 120. výročí svého vzniku novou zbrojnicí. Původní, sedmdesát let starý, provozně i velikostně nevyhovující objekt nahradila dřevěná hala pokrytá tmavě šedým titanzinkovým plechem, která je uvnitř rozdělena na garáž pro tři automobily a dvoupodlažní společenskou část se šatnou a hygienickým zázemím, přičemž obě části jsou vizuálně propojeny prosklenou stěnou.

Stavba vznikla v rekordním čase deseti měsíců a byla financována z evropského projektu „4 města zachraňují přes hranice“. Stala se tak doslova symbolem přeshraniční spolupráce, hasiči díky ní získali odpovídající zázemí a přispěla také ke společenskému životu v obci.

Nová hasičská zbrojnice byla navržena jako dřevěná hala s obkladem z titanzinku, kde podélné stěny jsou plné a plynule přecházejí ve střechu, štíty jsou maximálně prosklené; stavba byla slavnostně otevřena v září 2018.

ODKAZ NA PROJEKT V KRÁSNÉ STUDÁNCE:

https://tinyurl.com/mr26ap4y