Naši lidé

Josef Sátora

,,Pojďme jednat, již není na co čekat!“

státní zaměstnanec, Rada hospodářské a sociální dohody ČR

Podvinohradí v Buchlovicích jsou našim rodinným domovem již padesát let a mým osobně sedmatřicet. Na střední škole jsem vystudoval informační technologie a na vysoké škole územní plánování, management a regionální rozvoj. V rámci Erasmu jsem studoval ve skotském Aberdeenu. Osm let jsem byl zastupitelem Uherského Hradiště, šest let jsem pracoval pro Senát ČR a již osmý rok pracuji na Úřadě vlády ČR. Své další pracovní zkušenosti jsem sbíral v Bruselu, kde jsem pomáhal na tiskovém oddělení v Evropském parlamentu. Nebojím se manuální práce kolem domu, na stavbě nebo v lese. Nemám strach z čerta nebo politické opozice. Z praxe vím, jak fungují národní nebo evropské dotace, které mohou být ku prospěchu, jak obyvatelům, podnikatelům, tak i spolkům v obci. Práce je tady dost!

Martin Lukeštík

,,Nesnažte se být úspěšní, ale spíše prospěšní.“

vedoucí prodeje, starosta SDH Buchlovice

Narodil jsem se před 55 lety na úpatí Chřibů v malebném městečku Buchlovice. Po ukončení základní školy jsem se vyučil v oboru automechanik, autoelektrikář v Kyjově. Poté jsem si dálkově rozšířil vzdělání o maturitu na strojní průmyslové škole v Uherském Hradišti. Od svých mladých let jsem měl zájem o automobilový průmysl, ve kterém se pohybuji až do dnešních dní.
Jelikož jsem vyrůstal v rodině, kde hasičina byla na prvním místě, tak jsem se vrhl i na tento směr činnosti. Postupem času jsem se vypracoval až na starostu SDH Buchlovice. V rámci práce pro sbor se snažím využívat všech dotačních programů, které jsou pro hasiče dostupné. Výsledkem tohoto je Dopravní automobil Ford + vozík pro jednotku, která ho využívá na plné obrátky. Dále jsme byli úspěšní v pořízení: termokamery na požáry a nákupu nového oblečení pro členy zásahové jednotky.
Poslední zdárný projekt je dotace na nové zásahové vozidlo CAS, které do konce roku 2022 budeme mít v obci k dispozici. U hasičů trávím mnoho času a snažím se tuto práci dělat naplno – vyjíždím k zásahům, podílím se na chodu celého sboru, spolupořádám akce spolku a obce. Myslím si, že jsou za mnou vidět činy a ne jen plané řeči.

Mgr. Lenka Kuncová, DiS.

,,Uprostřed problémů leží příležitost“

sociální pracovnice

V Buchlovicích žiji 50 let. Mimo jiné obory, jsem vystudovala i můj vysněný obor Charitativní a sociální práce na Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. V současné době pracuji ve veřejné správě jako sociální pracovník, kde se věnuji seniorům, osobám se zdravotním postižením a osobám v tíživé finanční situaci. Mojí srdeční záležitostí je pomáhat lidem. Díky tomu se spojila moje osobní i profesní cesta. Ve volném čase neodolám dobré společnosti při kávě, návštěvě fotbalových utkání, práci na zahradě či cestování. Snažím se být člověkem s otevřenou myslí.

Pavel Krystýnek

,,Nemám rád rozdělanou práci.“

živnostník

Jsem rád, že můžu být součástí týmu, který nemá strach říct svůj názor a má chuť něco měnit.

Mgr. Monika Jošková, MBA

„Způsob, jak začít, je přestat mluvit a začít dělat.“

personální manažerka

Vystudovala jsem Masarykovu univerzitu v Brně obor Personální management a organizační rozvoj a tím započala svou kariéru jako personální manažerka ve výrobních firmách, kde působím již 11 let. Mám štěstí, že mé povolání je zároveň mým koníčkem a ne jediným – mimo práci se věnuji dceři, rodině a svým přátelům. Hodně času trávím v Buchlovicích na hasičárně, jelikož jako jednatelka SDH Buchlovice spolupořádám společenské akce, podílím se na chodu sboru a vidět mě můžete s rozdělovačem při ženském požárním, sportovním útoku. Snažím se, aby mi život neprotekl mezi prsty.

Pavel Bartoň

„Hraj fair play, nebo přijde druhá.“

technik ITN

Studoval jsem na Střední průmyslové škole v Uherském Hradišti, obor Strojírensko-technická administrativa a poté na Vyšší odborné škole v Uherském Hradišti, obor Prokurista. Po škole jsem nastoupil do společnosti Techem, ve které pracuji dodnes. Náplní naší práce je montáž indikátorů topných nákladů, dodávka vodoměrů a následné služby týkající se rozúčtování tepla a vody. Buchlovice jsou mým domovem, žiji zde od narození. S místními prožívám jejich starosti a sdílím jejich radosti. Mezi mé záliby,kterými vyplňuji svůj volný čas patří bezesporu sport a věci s ním související. Zejména fotbalu se věnuji po celý rok, pohybuji se již 20 let na travnatém pažitu jako rozhodčí. S dětmi se věnujeme cyklistice, plaveme a v zimních měsících bruslíme. Sport chápu jako životní styl, prevenci proti závislostem, které tato „moderní doba“ přináší. Z toho důvodu považuji sport za alfu a omegu, za programovou prioritu – systémovou podporu sportu dětí a mládeže. V našem městečku není například žádný sport zaměřený vyloženě pro dívky, což otce 5 holek samozřejmě příliš netěší 😊 Planě kritizovat je snadné, ale k ničemu, co by nás posunulo dál, to nevede. Na druhou stranu jsem přesvědčený, že je neustále na čem pracovat a co zlepšovat.

Andrea Slezáková

„Práce v dobrém kolektivu mne vždy bavila.“

pracovnice v sociálních službách

Robert Vaňátko

podnikatel, specialista důlní techniky

Helena Kupcová

,,Moje práce je můj koníček.“

pracovnice v sociálních službách, charitativní činnost

Marian Khandl

„Důležité jsou činy, ne plané slova.“

historik, emeritní starosta obce

Není mi lhostejné, kde bydlím.

Hana Schusterová

„Za člověka mluví jeho činy.“

podnikatelka

Jsem ráda, že jsem měla tu možnost zasponzorovat dětské hřiště u Základní školy v Buchlovicích, které dělá radost dětem.

Michal Horák

,,Když se kácí les, létají třísky.“

arborista, údržba krajiny

Antonín Nevřiva

,,Nejkrásnější pohled na svět (Chřiby, Buchlovice) je z koňského hřbetu.“

soukromý zemědělec

Je ale vidět i mnoho špatného – rozbité cesty, neudržované krajnice, vyvracené dopravní značky, nezakryté silniční vpusti, budova a koupaliště v autokempu, atd… A na té změně k lepšímu bychom chtěli pracovat.

Františka Kupcová

,,Kde můžu, pomůžu.“

důchodkyně, charitativní činnost

František Krystýnek

„NEBUDU politikařit, lhát a mlžit občanům. BUDU pracovat pro občany, mluvit pravdu a řešit věci selským rozumem.“

podnikatel v lázeňství

Kandiduji pro lepší budoucnost Buchlovic. Nabízím své třicetileté zkušenosti s viditelným zvelebováním odkazu našich předků.